niedziela, 31 marca 2013

bukiet

Niby żadna filozofia, kilka kwiatów i wazon - ale dzięki pewnemu usprawnieniu bukiet na stole będzie wyglądał dokładnie tak, jak sobie życzymy. Instrukcja obrazkowa stąd:


czwartek, 21 marca 2013

krzesło w koronkę

Jeśli macie stare drewniane krzesło, które super się sprawdza w codziennym użyciu, ale wygląda średnio i średnio pasuje do wystroju, może warto przemyśleć malowanie? Oczyszczanie, przecieranie papierem ściernym, malowanie farbą do drewna i metalu i po kilku warstwach mebel dostanie całkiem nowe życie. 
Tu na dodatek postanowiono wprowadzić element ozdobny: delikatny koronkowy wzór uzyskano przykładając ażurową serwetę w kilku miejscach i traktując krzesło farbą w sprayu. Póki farba nie zastygnie trzeba uważać, żeby wzór się nie rozmazał, więc lepiej przytrzymać szablon dłużej w tym samym miejscu albo ściągać go z kimś na cztery ręce i na hasło. 
Pomysł do rozważenia - szczególnie do romantycznych i rustykalnych wnętrz:

 


wtorek, 12 marca 2013

na biało

Niewiele tu tłumaczenia i opisu i właściwie wystarczy ta jedna fotografia:


Nie za ciekawa ta sowa po lewej, prawda? Po pomalowaniu na biało - nowoczesna, piękna ozdoba, którą chętnie ustawiłoby się u siebie na półce.
Na targach staroci mnóstwo tego typu ceramicznych rzeźb - warto wykorzystać okazję i przemienić znalezisko za parę złotych w świeży i piękny element wystroju.

Potrzebne:
biała farba do drewna, metalu i szkła


foto:
5 seconds DIY



czwartek, 7 marca 2013

otomana ze stolika LACK


Dawno nie było meblowo.
Ikea, odkąd zjawiła się w PL, jest obecna w większości polskich mieszkań: kto nie miał stolika LACK czy regału Billy? Nie mówiąc o tekstyliach..
Meble ikeowskie mają też do siebie to, że można ich użyć jako bazy do przeróbek. Tak się stało w tym przypadku: stolik dostał miękką wyściółkę i nowe obicie i stał się całkiem nowym meblem:



Do wykonania otomany potrzebne będą:
- stolik LACK
- gąbka o grubości ok 5cm i powierzchni blatu stolika
- fizelina i materiał obiciowy o powierzchni blatu z naddatkiem około 30 cm na długość i szerokość
- klej w sprayu
- stapler i zszywki
- farba akrylowa

Wykonanie:
Rozkładamy stolik na części.
Nogi układamy na folii/kartonie i malujemy - uważając, żeby nie potworzyły się zacieki. Najlepiej nałożyć 2-3 warstwy farby, czekając, aż dobrze wyschnie pomiędzy nakładaniem kolejnych.
Blat kładziemy na gąbce, odrysowujemy kształt i przycinamy do potrzebnego wymiaru. Wierzch blatu spryskujemy klejem i mocujemy gąbkę.
Rozkładamy fizelinę, układamy blat gąbką w jej stronę i staplujemy, naciągając fizelinę tak, żeby uzyskać gładką powierzchnię bez fałd i zmarszczeń. Przycinamy nadmiar.
To samo powtarzamy z materiałem, pilnując ładnego wykończenia narożników.
Wyschnięte pomalowane nogi mocujemy do obitego blatu.

Foto i instrukcja: infarrantlycreative