piątek, 27 lipca 2012

wieszanie na ścianie

Wieszanie na ścianie obrazów czy zdjęć w większej ilości niemal zawsze wiąże się z ryzykiem, że coś wyjdzie  nie do końca równo i nie do końca tak, jak się planowało. Tu znalazłam sposób na idelane przeniesienie na pionową powierzchnię tego, co ułożone zostało wcześniej na stole czy podłodze. Potrzebne są do tego oprawione zdjęcia/rysunki, papier do wypieków, taśma klejąca, flamaster oraz gwoździe i młotek.

Zaczynamy od ułożenia kompozycji:

Następnie odwracamy nasze obrazki treścią do dołu i przykrywamy kompozycję płachtą papieru do wypieków. Jeśli jeden pas jest za wąski, dodajemy równolegle drugi i sklejamy oba w kilku miejscach taśmą klejącą. Następnie na papierze odrysowujemy flamastrem brzegi ram wraz z haczykami.
Tak przygotowaną transparentną płachtę przyklejamy w wybranym miejscu na ścianie pilnując pionów i poziomów i w wyznaczonych miejscach przybijamy gwoździki do zawieszenia ram. Przybity w ten sposób papier zrywamy po wbiciu ostatniego gwoździka. Zostaje tylko powiesić obrazki:


foto: roost-home

środa, 25 lipca 2012

koronkowy bieżnik

Koronkowy bieżnik do samodzielnego wykonania w pół godziny:


Potrzebne: kilka - kilkanaście koronkowych serwetek (w zależności od rozmiaru; mogą się różnić odcieniami), nitka lub cienki sznurek, nożyczki, agrafki lub szpilki.
Wykonanie: serwetki ułożyć na stole według uznania tak, żeby lekko zachodziły na siebie. Spiąć agrafkami. Wszystkie spięcia po kolei połączyć za pomocą nitki. Wyprasować. Rozłożyć.

foto: ashleyannphotography

niedziela, 22 lipca 2012

plastikowy pojemnik z butelki

Duża, plastikowa butelka po płynie do prania i ostre nożyczki - to właściwie wszystko, co jest potrzebne do zrobienia wygodnego podręcznego pojemnika na drobiazgi.



Na oczyszczonej z nalepek butelce rysujemy symetrycznie uchwyty - można dodatkowo okleić je taśmą papierową jak na obrazku -  i wycinamy według tego szablonu. Uszy z jednej strony są odcięte od pojemnika, żeby można było go swobodnie wieszać np na sznurku od bielizny.

foto: el mundo del reciclaje

wtorek, 10 lipca 2012

podwyższone listwy przypodłogowe

W  domu Smithów podziwiałam już odświeżoną spiżarnię. Teraz zostajemy nadal przy przestrzeni okołokuchennej, tylko przenosimy się do jadalni.
Podstawowe czynności jak malowanie czy wymiana podłogi - choć efektowne - nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak sposób na listwy przypodłogowe.
Listwy były - ale za niskie.

Zamiast je demontować i montować gotowe odpowiadającej właścicielom wysokości, postanowili samodzielnie podwyższyć istniejące. Wykorzystali cienką drewnianą listewkę (półwałek) oraz dreweniany klocek, gwoździki, szpachlówkę, klej i białą farbę:








Całość po skończeniu prac prezentuje się bardzo elegancko; aż żałuję, że nie mam żadnych listew nadających się do podwyższenia ;) :
foto: the house of smiths

piątek, 6 lipca 2012

cięcie szkła

Niepotrzebne słoiki czy butelki można wykorzystać jako letnie tarasowe świeczniki. W niektóre słoje wystarczy po prostu wstawić teelighta, zawiązując na górnej krawędzi wstążkę czy kawałek rafii, albo oplatając kawałkiem drutu z pętlą do powieszenia całości na gałęzi czy belce pergoli.
Dobrze jest dobrać słoje jednego kształtu czy wysokości i jednakowo je przyozdobić. Co jednak, kiedy w słoikach świeża konfitura, a my mamy do wykorzystania tylko kilka butelek po białym winie?
Wtedy należy się zabrać za cięcie szkła.


Porzebujemy:
butelki, sznurek, zmywacz do paznokci, zapałki, papier ścierny i zlew pełen lodowatej wody.
Odmierzamy miejsce cięcia i zaznaczamy markerem. Owijamy w tym miejscu kilkakrotnie sznurkiem, który mocno zawiazujemy obcinając końce. Potem delikatnie zsuwamy sznurek i po nasączeniu acetonem nakładamy z powrotem na butelkę. Należy pilnować równego ułożenia sznurka, bo szkło pęknie dokładnie w tym miejscu.
Teraz ostrożnie należy podpalić sznurek i obracając butelkę dopilnować, żeby płomień zajął dokładnie całość. Obracać tak około 20 sekund, po czym wrzucić butelkę do wody. Krawędzie pęknięcia ostrożnie oszlifować papierem ściernym.

film instruktażowy do obejrzenia tu.

foto: craftyscrappyhappy

środa, 4 lipca 2012

schowane na ścianie

Elementy techniczne - jak stacja alarmu czy czujnik temperatury w domu - muszą być łatwo dostępne i często znajdują się w dość widocznych miejscach. Są zazwyczaj.. cóż.. techniczne i raczej rzadko wpisują się wyglądem w charakter otoczenia.

Znów - bardzo prosty sposób na ukrycie niezbyt pożądanego elementu znalazłam u thethirdboob:


Potrzebny jest do tego obraz lub wydruk odpowiedniego rozmiaru, zawiasy i kołki.
Przykręcamy zawiasy do ramy obrazu, wybieramy miejsce do powieszenia i zaznaczamy ołówkiem gdzie należy wywiercić otwory pod kołki rozporowe. Wiercimy, montujemy kołki, przykręcamy zawiasy i gotowe:


 


 

Uwielbiam takie rozwiązania!

foto: thethirdboob

poniedziałek, 2 lipca 2012